خانه » فرهنگ و هنر » انتشار رمان تازه‌ای از منیرالدین بیروتی

انتشار رمان تازه‌ای از منیرالدین بیروتی

رمان تازه منیرالدین بیروتی با عنوان «بوی مار» منتشر شد.

به گزارش ایسنا،  این رمان در ۳۴۳ صفحه و با قیمت ۵۹ هزار تومان در  نشر نیماژ  عرضه شده است.


در معرفی ناشر از  این رمان آمده است: رمان «بوی مار» بیروتی همچون بقیه‌ آثار این نویسنده، زبان و فرمی متفاوت با آثار دیگرش دارد و این بار به‌دلیل فرم روایت رمانش (نامه‌نگاری و روزنامه‌نگاری) زبانی روان‌تر برگزیده که در ظاهر خواندنش را سهل‌تر کرده اما در عین حال شکل ذهنی داستان، فراز و نشیب‌های خاص خودش را دارد. شخصیت اصلی داستان نامش «عمید» است. نامی که خود گویای معانی بسیار و حتی متضادی است. معنی این اسم در فرهنگ معین سرور و بزرگ قوم است، در دهخدا معادل دلشکسته و غمگین از شکست خوردن در عشق و در فرهنگ عمید معادل سردار و همچنین مسئول اخذ مالیات! عمید به دیگران و به‌ عزیزانش نامه می‌دهد و در این جهت است که سعی می‌کند پرده از رازهای واقعه بردارد. منیرالدین بیروتی متولد سال ۱۳۴۹،  توانسته دوبار جایزه‌ ادبی گلشیری را از آن خود کند؛ یک بار برای مجموعه‌داستان «تک خشت» سال ۱۳۸۳ و بار دیگر برای رمان «چهار درد» سال ۱۳۸۵. 


مجموعه‌های «فرشته»،  «دارند در می‌زنند»، «آرام در سایه»، و رمان‌های «سلام مترسک»، «ماهو» و «بحر و نهر» دیگر آثار او در طول سه دهه‌ اخیر است. در بخشی از رمان جدید این نویسنده می‌خوانیم:


«این را همیشه به‌یاد داشته باش که هر کسی (خوب بشنو و خوب بفهم که می‌گویم «هر کسی») بگوید یا بخواهد که به تو نشان بدهد (با هر زبان و هر شیوه‌ای) که رمزآلود است و عجیب و مرموز، یا ابله است و یا شیاد و هرکدام هم که باشد درهرحال دوری جستن از او امری است واجب و حتی فریضه‌ای است محتوم!»


انتهای پیام

منبع : خبرگزاری ایسنا | صفحه اصلی | ISNA News Agency – فرهنگی و هنری > ادبیات و کتاب