خانه » فرهنگ و هنر » انتشار «مقدمه کمبریج بر چخوف»

انتشار «مقدمه کمبریج بر چخوف»

کتاب «مقدمه کمبریج بر چخوف» نوشته جیمز.‌ن.لوئلین با ترجمه سعید درودی منتشر شد.

به گزارش ایسنا، این کتاب در ۳۸۴ صفحه و با قیمت ۴۵ هزار تومان توسط انتشارات علمی و فرهنگی منتشر شده است.


در معرفی ناشر از کتاب «مقدمه کمبریج بر چخوف» آمده است: این کتاب گزارشی سرگرم‌کننده از زندگی آنتوان چخوف، نمایشنامه‌نویس و نویسنده شهیر روسیه و وضعیت کشور محل زیست او در زمان حیات ارائه می‌دهد.


لوئین در این کتاب سعی کرده چخوف را به عنوان یک نویسنده جذاب و فریبنده از زوایای مختلفی به مخاطب خود معرفی کند و در کنار آن داستان‌ها و نمایشنامه‌های او و سیر تکاملی نثر وی را نیز به طور مفصل مورد نقد و بررسی خود قرار دهد.


این اثر همچنین ضمن دقت در پیشرفت حرفه‌ای چخوف در مقام یک نمایشنامه‌نویس، واریته‌های تک‌پرده‌ای و آثار اولیه او را نیز بررسی کرده و به تجزیه و تحلیل پرده به پرده و دقیق برخی از مهمترین آثار نمایشی او از جمله «مرغ دریایی»، «دایی وانیا» و «باغ آلبالو» پرداخته است.


کتاب در فصل‌های مختلف خود زندگی و زمینه‌های زیستی چخوف را مورد بررسی قرار داده و در ادامه موقعیت‌های مورد استفاده وی در تالیف داستان‌ها و نمایشنامه‌های اولیه و متاخرش را در فصل‌های مجزا بررسی کرده است.


جیمز لوئین، استاد زبان انگلیسی در دانشگاه تگزاس و مدرس درسی با عنوان شکسپیر در این دانشگاه است. او همچنین در مجموعه متون نمایشنامه‌ای منتشرشده در کمبریج اثر باغ آلبالو نوشته چخوف را تدوین کرده است. همچنین کتاب رومئو و ژولیت را نیز در همان مجموعه ویرایش کرده است. از سوی دیگر او بر اجرای ۲۵ نمایشنامه شکسپیر و برخی از آثار مهم چخوف در سمت کارگردانی، بازیگری و…. نظارت داشته است.


انتهای پیام

منبع : خبرگزاری ایسنا | صفحه اصلی | ISNA News Agency – فرهنگی و هنری > ادبیات و کتاب