خانه » فناوری » حمایت از مقالات حوزه فوتونیک و مواد پیشرفته از سوی معاونت علمی

حمایت از مقالات حوزه فوتونیک و مواد پیشرفته از سوی معاونت علمی

مقالات تجربی حوزه فوتونیک و مواد پیشرفته با هدف افزایش انگیزه و تشویق محققان، پژوهشگران و اساتید و گسترش بیشتر فناوری‌های مرتبط با این حوزه، مشمول دریافت حمایت‌های تشویقی معاونت علمی خواهند شد.

به گزارش ایسنا، ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در نظر دارد برای تقویت علمی زیست‌بوم حوزه فوتونیک و مواد پیشرفته، علاوه بر طرح‌های مبتنی بر محصول و فناوری، حمایت خود از مقالات علمی را نیز گسترش دهد.

بر این اساس این ستاد طی فراخوانی اعلام کرد ، صاحبان مقالات تجربی در این حوزه که آثار خود را در نشریات منتخب و مورد تایید، منتشر کرده‌ باشند از حمایت و پرداخت‌های تشویقی برخوردار خواهند شد.

مقالات مشمول این بسته حمایتی باید در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ در نشریات معتبر بین المللی (Q_1 و IF بالا) به نام جمهوری اسلامی ایران ثبت شده و نویسنده مقاله نیز در یکی از موسسات پژوهشی و یا دانشگاه‌های داخل کشو، اشتغال داشته باشد.

علاوه بر این، ارتباط مقاله منتشر شده با حوزه مورد اشاره از سوی کمیته علمی داروی مورد بررسی قرار می‌گیرد. مقالات منتشر شده باید در راستای توسعه فناوری و از ویژگی تجربی بودن برخوردار باشند. همچنین  این مقالات نباید قبلا مورد حمایت معاونت علمی و  یا یکی از ستادهای وابسته به آن قرار گرفته باشند.

انتهای پیام

منبع : ایسنا