خانه » فرهنگ و هنر » دیدار رایزن فرهنگی کشورمان با عباس مرتضی وزیر فرهنگ لبنان

دیدار رایزن فرهنگی کشورمان با عباس مرتضی وزیر فرهنگ لبنان

رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران با وزیر فرهنگ و کشاورزی لبنان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از رایزنی فرهنگی ایران در لبنان، در این دیدار، عباس مرتضی – وزیر فرهنگ لبنان – بر تقویت هرچه بیشتر روابط فرهنگی میان دو کشور و تأکید بر مشترکات تأکید کرد.

مرتضی همچنین با توجه به معرفی نخست وزیر و تشکیل دولت جدید، اظهار داشت از این‌که در دوران  تصدی این سمت توانسته برخی فعالیت‌های مشترک را با رایزن فرهنگی به‌انجام برساند، اظهار خرسندی کرده، افزود: تمایل داشتم در دوران تصدی وزارت فرهنگ توسط این‌جانب، روابط فرهنگی دو کشور بیش از گذشته تقویت و بر فعالیت‌ها افزوده شود. اما بحران اقتصادی و اپیدمی کرونا متاسفانه توقفی ولو اندک ایجاد کرد.

همچنین دو طرف در باره ادامه فعالیت‌های فرهنگی و هنری و نیز اجرای کار مشترک دو ارکستر ایران و لبنان به‌مناسبت حادثه انفجار بیروت به توافق رسیدند. سپس عباس خامه‌یار – رایزن فرهنگی کشورمان – گزارشی از برگزاری نشست‌های ویبناری در طول این مدت ارایه کرده، از تلاش‌های عباس مرتضی در همکاری مثبت با رایزنی تشکرکرد و از ایشان برای حضور در مراسم تجلیل از دکتر علی زیتون که در جشنواره فارابی موفق به اخذ جایزه از رئیس جمهور کشورمان شده است، و در شهرستان «بدنایل» برگزار شود حضور یابد.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری ایسنا | صفحه اصلی | ISNA News Agency – فرهنگی و هنری