خانه » فناوری » رفع مشکلات اقتصادی و تولیدی راهبرد اصلی دانشگاه آزاد

رفع مشکلات اقتصادی و تولیدی راهبرد اصلی دانشگاه آزاد

مدیرکل سیاست‌گذاری و نظارت معاونت فناوری دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: دانشگاه ها باید به سوی نهضت حل مسئله گام بردارند و این مهم بخشی از سیاست اصلی دانشگاه آزاد اسلامی است.

به گزارش ایسنا، دکتر وحید ضرغامی تشکیل معاونت فناری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی را در همین راستا دانست و گفت: با رشد کمی دانشگاه‌ها شاهد حرکت شتابان تولید علم در کشور بوده و هستیم، اما بهره گیری از مختصات علمی در جهت رفع مشکلات جامعه از جمله بیکاری و مشکلات اقتصادی یکی از اقداماتی است که باید در دستور کار جدی دولت و  نهادهای علمی کشور قرار گیرد.

وی تصریح کرد: به طور مثال نشر مقالات دانشمندان و نخبگان کشور در ISI  و یا نشریات معتبر بین المللی رخدادی مبارک اما ناکافی است و مادامی که ابزار علم در جهت رفع دغدغه‌های کشور و مردم نباشد این مقالات در قواره اعداد و ارقام باقی می‌ماند.

مدیرکل سیاست‌گذاری و نظارت معاونت فناوری دانشگاه آزاد اسلامی، تشکیل معاونت فناوری و نوآوری در این دانشگاه را در جهت ترجمه دانش و علم در مسیر رفع مسائل کشور دانست و افزود: خلا یک مرکز هوشمند و دیدبان پیشرفت‌های علمی و نخبگانی کشور با هدف بهره‌گیری عملیاتی از فرصت‌ها و حمایت از کارآفرینان و استارتاپ‌ها با معاونت فناوری و نوآوری رفع خواهد شد. بسیاری از استعدادهای حاضر در دانشگاه آزاد اسلامی، پارک‌های علم و فناوری، مراکز پژوهشی و علمی و دیگر نهادها و ارگان‌های علمی کشور در مقیاس تئوریک اقدامات بسزایی صورت دادند که این تلاش‌ها در جهت اثربخشی ابتر مانده است. این مهم نیازمند حلقه وصلی است تا استراتژی تولید علم به ثروت را منتج به نتیجه کند که امید می‌رود در این معاونت این اقدام به نحو شایسته‌ای محقق شود.

وی با بیان اینکه نیاز امروز جامعه تسریع در روند اشتغالزایی است، خاطرنشان کرد: معاونت فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی همچون کاتالیزور در جهت شناسایی استعدادها، حمایت از آنها و ایجاد بسترهای لازم در میدان کسب و کار عمل خواهد کرد و موتور محرک بهره‌گیری عملیاتی از ظرفیت‌های نخبگان ناظر به نیاز روز جامعه خواهد بود.

بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه آزاد، مدیرکل سیاست‌گذاری و نظارت معاونت فناوری دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه تا به امروز حرف و سخن در خصوص تبدیل علم به ثروت و همکاری صنعت و دانشگاه بسیار شده است، تاکید کرد: معاونت فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس مدل بومی و عملیاتی خود که به عنوان سراهای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی محقق شده و با استفاده از ابزارهای نوین جهانی به شکل جهادی در اندیشه رفع مشکلات مردم و نیازهای امروز افکار عمومی خواهد بود.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری ایسنا | صفحه اصلی | ISNA News Agency – علمی و دانشگاهی > علم و فناوری ایران