خانه » فناوری » نقش شیمی در اقتصاد و کارآفرینی

نقش شیمی در اقتصاد و کارآفرینی

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه پیام نور با اشاره به نقش و اهمیت رشته شیمی در حوزه‌های مختلف اقتصادی و کارآفرینی گفت: شیمی رشته‌ای پولساز است و با توجه به پتانسیل کشور در حوزه‌های مختلف اعم از منابع طبیعی، نفت، گاز، پتروشیمی و معدن، نیاز به دانش آموختگان این رشته بسیار بالاست.

به گزارش ایسنا، دکتر محمدعلی کریمی در شانزدهمین همایش ملی شیمی دانشگاه پیام نور اظهار کرد: گروه شیمی دانشگاه پیام نور با ۲۰۰ عضو هیات علمی و ۷۰ مرکز مجری، سهم قابل توجهی از دانش آموختگان این رشته در مقاطع مختلف را به خود اختصاص داده است و با برگزاری ۱۶ دوره همایش در ادوار مختلف توانسته جایگاه مناسب علمی و پژوهشی را با همکاری انجمن علوم و فناوری‌های شیمیایی ایران کسب کند.


استاد تمام گروه شیمی درخصوص وضعیت اشتغال دانش‌آموختگان رشته شیمی گفت: تجربه و آمارها نشان می‌دهد که دانش‌آموختگان این رشته معمولا آینده کاری و شغل مناسبی دارند و کمتر شیمیست را می‌توان یافت که بیکار باشد.


وی افزود: اکثر دانشجویان رشته شیمی دانشگاه پیام نور در همان دوره دانش‌آموختگی شاغل هستند.


دکتر کریمی همچنین به شانزدهمین همایش ملی شیمی که به صورت مجازی برگزار شد، اشاره و تصریح کرد: دوران شیوع بیماری کرونا علاوه بر مخاطراتی که به همراه داشته، فرصت‌های خوبی نیز پیش پای خانواده‌ها، دانشجویان و محققان قرار داده و کمترین محاسن آن یادگیری شیوه‌های نوین و الکترونیکی است که یقینا سواد علمی خانواده‌های ایرانی را بهبود خواهد بخشید.


وی اظهار امیدواری کرد: با برگزاری این چنین همایش‌هایی در تمامی سطوح و رشته‌ها در دانشگاه پیام نور شاهد ارائه دستاوردهای موثر در ارتقاء دانش و علوم به‌ویژه علوم پایه و مادر خواهیم بود.


بر اساس اعلام دانشگاه پیام نور، شانزدهمین همایش ملی شیمی با حضور دکتر کریمی معاون پژوهش و فناوری، دکتر رضا پور مدیرکل آزمایشگاه‌های قطبی، مسئولان دانشگاه پیام نور البرز و اساتید برجسته گروه شیمی به صورت الکترونیکی در بستر LMS دانشگاه پیام نور استان البرز در مرکز کرج برگزار شد.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری ایسنا | صفحه اصلی | ISNA News Agency – علمی و دانشگاهی > علم و فناوری ایران